9 (1)
9 (3)

ŁAŹNIE PIWNE BROWAR CZENSTOCHOVIA HOTEL&SPA

Procedura: Rytuał Łaźnie Piwne

Relaks w aromatycznej saunie fińskiej, łaźni parowej oraz grocie solnej

(czas: ok.1 godz. 50 min)

Relaks w aromatycznej saunie fińskiej, łaźni parowej oraz grocie solnej

Pierwszy etap Łaźni Piwnej to odpoczynek w sali relaksacyjnej o klimacie piwnic starego browaru. W tym czasie można korzystać do woli z kąpieli w saunie suchej, łaźni parowej lub leżąc na cedrowym leżaku korzystać z mikroklimatu ściany solnej. Kąpiel w saunach dają wiele korzyści, m.in.: rozluźnienie zmęczonych i napiętych mięśni, poprawa krążenia i metabolizmu, usuwanie toksyn z organizmu, zmniejszenie dolegliwości reumatycznych, wzmocnienie ogólnej odporności. Kąpiel uspokaja w stanach napięcia nerwowego, stresu i zmęczenia psychicznego oraz dodaje energii. Mikroklimat wytworzony przez sól w ciepłym pomieszczeniu jonizuje ujemnie powietrze i nasyca je mikroelementami oraz sprawia, że możemy odczuwać pozytywny wpływ na poprawę samopoczucia. Całkowity czas relaksu wynosi 55 minut.

MG_8951-copy
15

Kąpiel w suszu piwnym

Kolejny etap Łaźni Piwnej to kąpiel w drewnianej balii, w składnikach, z których produkuje się piwo: chmiel, słód i drożdże. Czynnikiem wzmacniającym intensywność kąpieli i efekt zabiegu jest właściwy dobór temperatury kąpieli (36°C +- 1°C) oraz zastosowanie napowietrzania. Strumień rozpylonych pęcherzyków powietrza przyspiesza rozpuszczanie składników chmielu i słodu, dzięki czemu łatwiej wchłaniają się w skórę. W trakcie trwania kąpieli cały czas mamy możliwość degustacji niepasteryzowanego piwa. Czas kąpieli wynosi 25 minut.

Odpoczynek na leżaku

Ostatni etap Łaźni Piwnej to relaks na drewnianym leżaku. Zostajemy owinięci w miękki koc, słuchamy muzyki, popijamy piwo. Czas trwania ostatniego etapu wynosi 25 minut.

16
2

Właściwości lecznicze

Chmiel działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, łagodzi dolegliwości skórne, bóle reumatyczne oraz stany zapalne korzonków nerwowych. Słód stabilizuje kolagen i elastynę, wspomaga mikrokrążenie, odżywia skórę, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Drożdże zawierają wit. z grupy B oraz substancje mineralne, poprawiają wygląd skóry, zapobiegają powstawaniu drobnych zmarszczek, ujędrniają i wygładzają skórę, przyspieszają gojenie się zmian apalnych skóry, tworzą na skórze film wspomagający utrzymanie wody w naskórku.

Kąpiel piwna polecana jest również osobom cierpiącym na bezsenność: uspokaja, wycisza, relaksuje.

Aby wzmocnić efekt terapii zalecamy 12 godzin po kąpieli nie myć ciała.